Falcons berou 3. místo v Lize žáků 2020

Od pátku do neděle 9.-11.10.2020 se konal Finálový turnaj ligy žáků v Brně. Do tohoto turnaje postupovaly dva nejlepší týmy ze tří divizí, které se v rámci republiky během sezóny hrály. Naši žáci se bohužel přímo nekvalifikovali, ale byli jsme osloveni jako náhradní tým v případě, že by se do turnaje někdo nepřihlásil, což se také stalo a my jsme se turnaje mohli zúčastnit.

Podařilo se nám dát dohromady jedenáctičlenný tým a v sobotu dopoledne jsme už byli připraveni k prvnímu zápasu. Na turnaji jsme měli plnit roli spíše outsidera, ale my jsme naopak chtěli být spíše černým koněm turnaje a poprat se o medaile.

První zápas jsme nastoupili s Hladovými Hrochy ze Sezimova Ústí a zvítězili jsme 9:2 a v dalším zápase jsme porazili Radotín 10:3

Celý tým hrál neskutečně týmově a bylo vidět, že všichni chtějí sezónu ukončit tím nejlepším způsobem, být na „bedně“ a mít na krku nějakou medaili.

Třetí zápas jsme hráli s jasným favoritem Havlíčkovým Brodem. Celou sezónu hrál Brod neskutečně skvěle a prakticky na žádném turnaji nezaváhal a vždy bral první místo. Zcela upřímně měl hrát Super ligu, kde by konkuroval nejlepším. O to větší bylo překvapení, že v úplně v prvním zápase s Brnem si vybral jedinou slabou chvilku sezóny a prohrál 1:8

Možná až zbytečně jsme se zaměřovali na zápas o třetí místo a tak nějak jsme do zápasu šli, až s velkým respektem. V zápase jsme úplně pošetřili našeho nejlepšího nadhazovače Mikuláše Veselého a zápas nám absolutně nevyšel. Prohráli jsme 0:16 což bylo pro nás kruté, ale tento výsledek nám bohužel zavřel cestu do finále. V případě prohry pouze o šest bodů bychom si to finále zahráli. Na „kdyby“ se ale nehraje a takto to ve sportu prostě chodí.

V neděli ráno jsme se utkali s domácím Brnem. Už jsme věděli, že budeme hrát o třetí místo, protože vyhrát s Brnem o 17 bodů bylo prostě nereálné. I přesto naši kluci předvedli neuvěřitelně zodpovědný týmový výkon a Brno jsme porazili 6:3. Byl to jeden z nejlepších zápasů sezóny. Překvapily jsme nejenom domácí, ale i ostatní týmy a všechny přihlížející.

Pak už jsme jenom čekali na našeho soupeře o třetí místo. I když jsme čekali spíše Radotín, tak k našemu překvapení se do boje o bronz probojovalo Sezimovo Ústí, které naopak odehrálo nejlepší zápas právě proti Radotínu.

Od začátku zápasu jsme ve všech směrech dominovali a nakonec vyhráli 16:1 a sezónu jsme zakončili tím nejlepším možným způsobem. Třetí místo a na kontě čtyři výhry z pěti možných je prostě pro náš oddíl skvělý výsledek.

Vítězství v turnaji dle očekávání bral Havlíčkův Brod, který ve finále porazil Brno 4:0 a nedopustil žádné komplikace, jako v prvním zápase. Samozřejmě Brno ví, že se Hroši dají porazit, ale nedají se porážet.

Děkuji všem žákům i žákyním za celou sezónu, děkuji všem rodičům, kteří vytvořili dětem neskutečný komfort a děkuji mému realizačnímu týmu, který mě celou sezónu pomáhal.

Tak příští sezónu zase v plné síle. Ahoj a budu se těšit na další práci s vámi.

Leoš Dušek