Softball Summer Camp

Protože softballová sezóna nekončí se školním rokem ale až na podzim, chtěli jsme se na závěrečné podzimní souboje řádně připravit. Na přelomu července a srpna jsme tedy uspořádali týdenní letní softballové soustředění pro náš žákovský tým.

Soustředění se zúčastnilo 17 dětí, které trénovaly pod taktovkou 3 trenérů + 2 další trenéři dojížděli na specifické tréninky. Tréninky se skládaly vždy ze 3 tréninkových bloků - 1 dopoledního a 2 odpoledních. Snažili jsme se zdokonalit v tom, co už umíme a dostalo se i na některá cvičení, na která v průběhu standardních tréninků nezbývá čas. Některé dny naše žákovské řady doplňovaly děti z místního královedvorského softballového oddílu. Velkým přínosem pro nás byly 2 tréninky s baseballovým trenérem Romanem Klempířem z oddílu Rytíři Trutnov, který dětem dal spoustu cenných rad. Zpestřením pro děti bylo jedno netréninkové odpoledne, kdy jsme se ze Dvora Králové vydali do Kuksu na raftech. Chtělo by se říci, že to bylo odpočinkové odpoledne, ale ačkoli jsme si užili hodně legrace, tak jsme si museli s pádly v ruce trochu máknout.

Soustředění se obešlo bez nějakého většího karambolu, bez zranění a i když si s námi počasí první 2 dny pohrávalo, tak se poté ustálilo a sluníčko nám dopřávalo až do konce soustředění. Děti se v mnoha dovednostech zlepšily,  užily  si spoustu legrace a v neposlední řadě se utužil jejich týmový duch. Dalo by se říci, že to byl týden plný pohybu, posouvání svých osobních hranic, přátelství, legrace, her a dobré party.

Tato akce by se neobešla bez finanční podpory z grantu Magistrátu města Hradec Králové, z dotace MŠMT „Můj klub“ a sponzorského daru firmy EKOS Hradec Králové, a.s..

Moc děkujeme za vřelé přijetí a poskytnutí veškerého zázemí softballovému oddílu ve Dvoře Králové nad Labem!