Trutnovská dračice 2020

Trutnovský turnaj - Dračice 2020 - Křest nováčků

První únorový víkend se v Trutnově uskutečnil halový turnaj Trutnovská Dračice, kterého se zúčastnily dva domácí týmy, čtyři pražské kluby, Beroun a náš Falcons. Jako jediný tým jsme přijeli s úplnými nováčky.. Byla to obrovská zkušenost pro naše začínající hráče Nelu, Julii, Emu, Filipa, Matěje, Matyáše, Tomáše, které doplnila jako jediná zkušená Káťa.

Byl to neskutečně rychlý softball a i organizátoři říkali, že je to takový TURBO SOFTBALL. První zápas s domácími hráčkami i podle toho vypadal. Porazily nás obrovským rozdílem, což se očekávalo, jelikož jejich dvanáctileté hráčky to hrály snad od pěti let a naše děti sotva půl roku. I přesto to pro nás byla veliká zkušenost a do druhého zápasu jsme šli již poučeni z chyb a ve druhém zápase proti týmu Sabat Praha jsme podali mnohem lepší výkon. Ještě to na vítězství nestačilo, ale náš výkon nám dával velkou naději do třetího zápasu. Plni odhodlání a s velkým sebevědomím, které jsme získali ve druhém zápase, jsme nastoupili ke třetímu zápasu proti Storms Praha. Ihned v první směně jsme šli do velkého náskoku, což soupeře zaskočilo a do konce zápasu nebyl schopen naše body dorovnat. Ke konci poslední směny se soupeři podařilo ještě zdramatizovat zápas, ale nakonec se nám podařilo uhájit vítězství a s těsným rozdílem 23:22. Pro naše nováčky to bylo úplně první vítězství vůbec a radost byla opravdu veliká, protože jsme si dokázali, že naše tréninková příprava se nám začíná úročit.

V zápase o postup mezi nejlepší čtyři jsme hráli se třetím týmem republiky Piranhas Beroun. Kvalita samozřejmě byla na straně Berouna, ale i přesto jsme odehráli povedené utkání a rozhodně jsme si neudělali ostudu. 

V posledním zápase o umístění jsme opět narazili na Storms Praha. Bohužel nám utekla první směna a zkušenější Storms si výsledek již pohlídal. Prohráli jsme těsně 24:21, ale skutečně jsme odcházeli z tělocvičny za potlesku a se vztyčenou hlavou. 

Při vyhlašování výsledků jsme byli organizátory pochváleni, že byl u nás od prvního zápasu vidět velký pokrok, což jsme si uvědomovali my všichni. Byl jsem právem hrdý na naše hráče a celý Falcons.

Chtěl bych poděkovat všem dětem, které opravdu bojovaly a rvaly se o pěkný výsledek, mé asistence Johance a také rodičům za skvělou podporu. A jsem rád, že jsme poslali soupeřům vzkaz:  MUSÍTE  S  NÁMI  POČÍTAT!  

Leoš