Softball v Hradci Králové

Historie královéhradeckého softballu se začala psát již v roce 1981, a to nejprve pod hlavičkou Dynama Plácky a později pod křídly Sokola Třebeš. Po prvních nesmělých krůčcích se hradecký softball dočkal mnoha úspěchů, včetně účasti ve 2. lize mužů. Od počátku osmdesátých do počátku devadesátých let minulého století v Hradci fungovalo také družstvo žen. 

Práce s mládeží má v hradeckém softballu také velkou tradici. Na počátku devadesátých let patřil hradecký softball v mládežnických kategoriích k republikové špičce. Největším úspěchem bylo vítězství na Open MČR kadetů v roce 1993.

Po několika hubenějších letech přišel rok 2000 a s ním otevření nového hřiště a přechod pod další křídla, tentokrát Sokola Pouchov. Zde jsou hradečtí softballisté doposud, ačkoliv do sezóny 2006 nastoupili pod novým názvem - Falcons Softball Hradec Králové. Po patnáctileté pauze - v roce 2007 - došlo ke znovuzaložení  družstva žen a ke vzniku současných Falcons Girls. V roce 2008 vzniklo také první družstvo juniorek. 

Současné družstvo žáků vzniklo na podzim roku 2015 a 
letos je tak už počtvrté účastníkem turnajů ČSA. Z družstva žáků založeného v roce 2015 vzešla již jedna generace kadetů, přičemž družstvo kadetů vstoupilo do soutěže po dvanáctileté odmlce.

zakladatel hradeckého softballu Ondřej Jánský